Suda bulunan tat, koku ve rengin iyileştirilmesi , klor ve klor bileşikleri, THM'ler, ve bütün organik maddelerin filtre edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Filtre kolonları alt yatak malzemesi olarak quartz ve asıl filtre malzemesi olarak da granül aktif karbon minerali içermektedir.Granül aktif karbon yüzey alanının çok geniş olmasından dolayı kirlilikleri adsorbsiyon yani yüzeyde tutma yöntemiyle arıtır.  

aktif karbon filtre

Aktif Karbon Filtre Nedir ?

Genel bir tanımla, Aktif karbon, suda bulunan koku, renk ve tat bozukluğunun giderimi için kullanılır. Suda bulunan bu tür problemlerin bir çok açıklaması olabilir. Genellikle organik kirliliğin yol açtığı bu tür problemleri ortadan kaldırmanın en kolay yolu, aktif karbon kullanmaktır. Aynı zamanda suyun içerisinde bulanabilecek serbest klor, petrol ve petrol yan ürünleri, diğer organikleri absorbe etmek için kullanabilir.

Aktif Karbon Filtre Su Arıtma

Otomatik filtre grubunun kullanıldığı otomasyon valfinin aynısı aktif karbon filtrede de uygulanmaktadır. Bu sayede aktif karbon maddesinin yüzeyinde tutunabilecek kirlilik yükü otomatik zamansal periyod ile ters yıkama işlemi yapılabilir hale gelmektedir.Aktif Karbon minerali genellikle Kömür, Hindistan Cevizi yaprağı ve Odundan imal edilmektedir. Kullanım amacına göre Granül ve toz olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanlarından bazıları su arıtımı, endüstiriyel saflaştırma ve hava arıtımıdır. Karbon bazlı ve Coconat bazlı üretilmektedir. Genellikle organik kirliliğin yol açtığı problemleri ortadan kaldırmanın en kolay yolu, aktif karbon kullanmaktır. Aynı zamanda suyun içerisinde bulanabilecek serbest klor, petrol ve petrol yan ürünleri, diğer organikleri absorbe etmek için kullanabilir. Kum Filtresi ya da Multimedya Filtre grubunda kullanılan otomasyon valfinin aynısı aktif karbon filtrede de uygulanmaktadır. Bu sayede aktif karbon maddesinin yüzeyinde tutunabilecek kirlilik yükü otomatik zamansal periyod ile ters yıkama işlemi yapılabilir hale gelmektedir. Aktif Karbon Filtresi büyüklüğüne göre mekanik valf, otomatik valf ve yüzey borulama sistemleri kullanılan, vana gruplarıyla donatılır. Mekanik valf sistemi; elektrik veya hava basıncına gereksinim duymadan çalışan sistemlerdir. Görevli kişiler tarafından istenilen zamanda cihazın ters yıkamasını yapmasına olanak sağlar. Bu saye de Aktif Karbon Filtresi mineralinin yüzey değişimi sağlanmış olur. Otomatik valf sistemi; Aktif Karbon Filtre Sisteminin insan müdahalesine gereksinim duymadan belirlenen saat ve tarihte, ayarlanan yıkama sürelerinin yapılmasını sağlar. Aktif Karbon Filtrelerinin su geçirme miktarları ve boyutları büyüdüğünde vana ve boru hatlarının da büyümesi gerekmektedir. Bunun çözümü de yüzey borulamalı, diafram vanalı, pinomatik aktivatörlü ya da elektirik aktivatörlü vanaların kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu tür sistemlerin vana kontrolleri Micro işlemcili ya da PLC kontrollü ünitelerle sağlanır.

endüstriyel aktif karbon filtre

Aktif Karbon Filtre Fiyatları

Aktif Karbon ile su arıtma sistemlerinin çok önemli bir parçası olup, sudaki koku ve organik bileşiklerin alınması için çok gerekli bir su arıtma aşamasıdır. Fiyatlandırmaları su kapasitesi ve sudaki organiklere göre değişim göstermektedir.Firmamız tarafından en optimal en ekonomik fiyatlandırmalar uygulanmaktadır. Suyununuzun analizi yapılarak, en uygun fiyatları verilir.Tank tipi isteğe bağlı olarak composit gövdeli veya AISI 304-316 paslanmaz çelik olarak da uygulanabilirliği bulunmaktadır. En minimal su debilerinden, en maksimum debilere kadar mükemmeliyeti kanıtlanmış olan Aktif karbon filtre grupları işletmeler ve evsel kullanımlarında su arıtımının en önemli ünitelerinden biridir. Aktif Karbon filtre grubunun en büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca su olmasıdır. Çünkü bu filtre grubu ters yıkama işlemini yalnızca su ile yapıp başka bir malzemeye ihtiyaç duymamaktadır.

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.