Antiskalant, reverse osmosis sistemlerinde membran yüzeyinde tıkanmaya yol açabilecek bileşiklerin membran yüzeyinde birikmemesi için kullanılır. Membran ömrünü uzatır. Sıvı formda ve renksiz olarak bulunur. Ph değeri 2 – 3 arasındadır. 25 veya 30 kg’ lık bidonlarda kapalı olarak muhafaza edilmelidir.

antiskalant

Sistemin performansını arttırmak ve aynı zamanda suda bulunan karbonat ve sülfatların membran üzerinde çökelerek tıkanmasını önlemek amacı ile antiskalant kullanılır. Membran üzerinde kayganlık kazandırarak çökelmeleri önleyecektir.

Antiskalantlar çökelme tepkimelerini inhibe edici etkiye sahip yüzey aktif maddelerdir. 3 temel çalışma prensibi vardır.

Eşik Değer İnhibisyonu

Kristal Modifikasyon

Dispersiyon

Eşik değer inhibisyonu antiskalantın çözeltiyi tam doygun hale getirerek az çözülebilen tuzların çökelmesini engeller.Süper mikroskobik seviyede kristal oluşumu sırasında, antiskalant molekülünde bulunan negatif yüklü iyon grupları çözeltide bulunan pozitif yüklü iyon gruplarıyla reaksiyona girerek kristal oluşumunu engeller.

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.