organik madde giderim

Şebeke, sondaj yada yüzey sularının içme ve kullanım amaçlı uygulamalarında, suda bulunan yada bulunması muhtemel, hastalık yapıcı; bakteri, virüs, organik madde vb. etkenleri gidererek dezenfeksiyon sağlamak amacı ile klor kullanılmaktadır. Bakterilerin, insan sağlığını tehlikeye atmaması için, tamamen yok edilmesi gerektiğinden, genellikle arıtılmak istenen suya, fazla miktarda klor dozlaması yapılmaktadır. Bu durumda ise, gerek fazla klorun insan sağlığı için zararlı olması, gerekse suyun tadını ve kokusunu bozmasından dolayı, sudaki klorun fazla klorun rahatsız edici olumsuz etkileri bulunmaktadır. 

Suda bulunan fazla klorun bu gibi rahatsız edici  etkilerini ortadan kaldırmak için, kullanılan en etkili ve ekonomik sistem ise Aktif Karbon Filtrelerdir. Aktif Karbon minerallerin üretilmesinde kullanılan  en yaygın ham maddeler; hindistan cevizi kabuğu, kömür ve odundur. Aktif Karbon Filtreler, tam otomatik, zaman ayarlı valf kontrolü sayesinde, su ile ters yıkama yapmaktadır.Aktif Karbon mineralin ömrü, ham suyun içeriğine bağlı olarak değişmekle birlikte, firmamız, sistemden alınan verimin azalmaması için 6 ay - 1 yıl arasında mineral değişimini öngörmektedir.Aktif Karbon minerali, ham su ile gelen katı maddeler nedeniyle sık sık tıkanacağı  ve verimini yitireceği için, partikül giderici filtrasyon ünitelerinden sonra kullanılması tercih edilmelidir.

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.