Son derece ekonomik bir filtrasyon yöntemi olan seperator filtre grupları, bu özelliğinden dolayı endüstriyel işletmelerde son derece yaygın olarak kullanılır. Santrifüj esasına göre çalışan seperator filtreler, herhangi bir sıvının içindeki değişik özgül ağırlıkları maddeleri tutar ve dışarı atar.


Tanjantsal bir şekilde separatorün içine giren sıvı hızlı bir dönme hareketi ile dönerek seperatorun altına doğru iner. Bu arada sudan ağır parçalar dışa doğru yayılır ve dibe düşerler. Su ise dipteki yansıtıcıdan geri dönerek, dönen suyun içinde yükselir ve dışarıya ayıklanmış olarak çıkar. Hareketsiz olarak, yansıtıcı altında toplanan katı parçalar da ya sürekli olarak ya da düzenli aralıklarla dışarı atılırlar.


Manuel veya otomatik olarak iki çeşidi olan bu filtreler yaklaşık 75-80 mikron düzeyinde bir filtrasyon hassasiyetine sahiptir. Waterprocess seperator filtreleri paslanmaz çelik ve karbon çelik olmak üzere iki ayrı ürün seçeneği mevcut olup, istenilen debilere göre de özel tasarımlar oluşturulmaktadır. Seperatör Filtreler kesintisiz 24 saat çalışabilme özelliğine sahiptir. 70 -80 mikrona kadar tüm partikülleri tutar.

seperatör filtre

Seperatör filtre nasıl çalışır ?

Yüksek kapasite aralıklarında çalışabilir. Otomatik olarak kendini temizleme özelliğine sahiptir.Temizlik esnasında suyun kesilmesi gerekmez. Yedek parça istemez, içinde hareketli parça yoktur. Bakımı sadece katı maddelerin toplandığı hazneyi temizlemekten ibarettir. Basınç kaybı sabittir, yüksek kapasitelerde bile debide değişim olmaz. İçinde filtre elemanı olmadığı için tıkanma riski yoktur.

seperatör filtre

Seperatör filtre nerelerde kullanılır ?

Kuyu suyu arıtımda özellikle kullanılması önem teşkil eder. Kuyu sularında bulunan yüksek orandaki mil seperator filtrelerin tutması için çok uygundur. Otomatik blöf sistemli olması yüksek orandaki milin en ekonomik yolla filtrelenmesini sağlar. Kuyu suyu pompasına direk olarak bağlanabilenen bu filtreler aynı zamanda yer açısından da tasarruf sağlar.


Deniz suyunda da kullanılan seperatör filtreler, deniz suyundaki partikülleri en ekonomik şekille filtre eder. Eğer kuyu suyunda yüksek oranda mil, tortu varsa separatör filtrelerimiz sizin için mükemmel çözümdür.

seperatör filtre blöfü

Seperatör filtre fiyatları

Filtre fiyatları malzemenin yapısına göre değişmektedir. AISI 304-AISI 316 olarak da fiyatlandırılmakta, karbon çelik olarak da fiyatlandırılmaktadır. Tamamen kapasiteye ve suya göre değişkenlik gösteren fiyatlarımız, size özel olarak en ekonomik şekilde teklif verilecektir.

seperatör filtre paslanmaz çelik

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.