Katyonik iyonlar sınıfında bulunan kalsiyum ve magnezyum su içerisinde eriyik halde olduğunda suyun sertliğini belirleyen faktörlerin en başında gelmektedir. Sert suların başta sağlığımız olmak üzere sayılamayacak kadar problemlere yol açtığı bilinmektedir. Özellikle su ile ürün & çalışması yapan işletmelerin ve çeşitli fabrikaların suyun sertliğinden dolayı çok büyük kayıplar, zararlarla karşı karşıya geldiği görülmektedir. Aynı zamanda evsel kullanımlarda sert suların tesisatlarda ve su ile çalışan çamaşır makinesi bulaşık makinesi gibi cihazlara onarımı güç zararlar vermektedir. Gerek endüstriyel gerekse evsel kullanımlarda yaşanılan bu problemlerin zararları ülke ekonomisine çok büyük kayıplar getirmektedir. Bu problemleri aşmanın en etkili yollarından biri, iyon değişimi metodu kullanılarak su yumuşatma sistemi uygulanarak yapılır.

su yumuşatma cihazı

Su Yumuşatma Cihazı Nedir ?

Kalsiyum ve Magnezyum iyonlarının yerine suya sodyum iyonu verilir. Böylece Katyonik reçine ile su yumuşatma işleminin gerçekleştirilmesi sağlanmış olur. Su Yumuşatma Cihazı tank malzemesi isteğe bağlı, composit olarak uygulanabilmekte veya AISI 304-316 paslanmaz çelikten üretilmektedir. Su yumuşatma cihazları ünitesinin otomasyonu 3 ana başlık altında toplanabilir.Tandem su yumuşatma sistemleri 24 saat kesintisiz su tüketen endüstriler ve çok yüksek sertlik değerine sahip suların sertliğinin giderilmesinde son derece uygun ve ekonomik sistemlerdir.Tandem yumuşatma sistemlerinde kullanılan tüm kontrol valfleri servis , rejenerasyon ve ters yıkama işlemlerini otomatik olarak yapar.

endüstriyel su yumuşatma

Su Yumuşatma Cihazı Seçimi

Sistemi oluşturan kuvartz , divinil benzen bazlı reçine ve lineer elyaf takviyeli epoxy kaplı polietilen tank dünya gıda normlarına uygundur. Taşmaya karşı şamandıra korumalı polietilen tuz tankı sisteme dahildir. Rejenerant madde olarak tuz kullanılmaktadır. Tuzlu su çözeltisi için gerekli su her rejenerasyondan sonra kontrol valfi tarafından tuz tankına doldurulur.Tandem yumuşatma sistemleri kapasiteye göre çalışan valf sisteminden gelen sinyallerle yönetilir.Yumuşatma tanklarından biri ters yıkama yaparken diğeri yumuşatma işlemine devam eder bu şekilde yumuşatma işlemi kesintisiz gerçekleşir.

ev tipi su yumuşatma cihazı

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.