Suda bulunan mikroorganizmaların, Ultraviyole dezenfeksiyon sistemi ile 254 nm dalga boyundaki mor ötesi ışınlara maruz bırakılarak DNA ve/veya RNA yapılarının bozularak zararsız hale getirilmesi işlemine mikrobiyolojik arıtım denir. Sistem, Suyun U.V. ışınlarına maruz bırakılması ile canlının DNA’sının bozunması sonucu etkisiz hale getirilmesi esasına dayanır.


Her türlü suda bulunabilecek virüs, bakteri, mantar ve çeşitli mikroorganizmaların UV-C ışınları yolu ile etkisiz hale getirilme işleminde uygulanan ultraviole cihazları su dezenfeksiyon yöntemlerinin en etkin ve en güvenli olanıdır. İleri teknoloji ürünü olan bu cihazlar, ultraviyole lambanın yaydığı UV-C ışınları vasıtası ile suya herhangi bir kimyasal enjeksiyon sağlanmadan mikrobiyolojik arıtım yapmaktadır.

ultraviyole cihazı

Bu nedenle suda herhangi bir bakiye kimyasal kalmadığından dolayı, son derece güvenilir bir arıtım elemanıdır. Waterprocess ultraviyole cihazlarının ışın odaları tamamı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Her lamba için bir elektronik kart vasıtasıyla ultraviole lambanın ömrü elektrik dalgalanmalarına karşın tamamen koruma altına alınarak daha yüksek bir verim elde edilmektedir.


Standart donanımlarına, digital çalışma saati, sesli alarm-görsel alarm, UV dozajı yoğunluk göstergesi eklenerek daha önceden opsiyon olan bu özellikler standart donanım olarak sunulmaktadır. Çok çeşitli kullanım alanları bulunan Ultraviole cihazlarının %99,99 bakterileri etkisiz hale getirme verimi için Ultraviyole öncesinde mutlaka çok iyi filtrasyon yapılması kesinlikle önerilir.

ultraviyole cihazı

Su Arıtma Ultraviyole Cihazı Genel Özellikler

  • AISI 304-316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK IŞIN ODASI
  • HER LAMBA İÇİN YÜKSEK KORUMALI ELEKTRONİK KART
  • ÇALIŞMA SAATİ
  • GÖRSEL ALARM
  • ALARM EŞ ZAMANLI OTOMATİK SHUT DOWN
  • PLC KONTROL ENTEGRASYON
  • İŞİTSEL ALARM
  • UV YOĞUNLUK GÖSTERGESİ

ultraviyole ışını

Ultraviyole Fiyatları

Ultraviyole fiyatları su kapasitesi ve ham su özelliklerine göre değişim göstermektedir.  Fiyat listemiz için lütfen bizleri arayınız.

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.