Dünya sularının %90'dan fazlası, içerdiği aşırı tuz oranı nedeniyle doğrudan içme suyu olarak kullanılamamaktadır. Az yağış, olumsuz iklim koşulları, hızlı kentleşme ve sanayileşme nedeniyle artan içme suyu talebine yönelik olarak, deniz suyundan tuzun uzaklaştırılması suretiyle içme suyu elde edilmesi teknolojisi, gerekli koşulların oluşması durumunda tercih edilebilmektedir.


Ters ozmos teknolojisinde, çözeltilerin yüksek basınç altında pompalanarak tuz ve diğer kirliliklerin tutulması suretiyle suyun arıtılması sağlanmaktadır. Deniz suyu arıtma sistemleri günümüzde denizden tuzu tamamiyle arıtmaktadır, hatta içme suyu kalitesine getirmektedir.


Reverse osmosis sistemleri deniz suyu arıtma konusunda tam bir çözüm olmaktadır. Arıtımsan'ın bünyesinde gerçekleştirelen deniz suyu arıtma projeleri ile en ekonomik ve efektif çözümler üretilmektedir.

deniz suyu arıtma

Deniz Suyu Arıtma Maliyeti

Deniz suyu arıtma maliyetleri günümüz teknolojisinde oldukça gerilemiştir. Firmamız bünyesinde bulunan ArGe departmanımız sürekli en düşük maliyet oranının geliştirmesini yapmaktadır. İşletme ve yatırım maliyetleri deniz suyu arıtımında önemli bir yer tutmaktadır.


Şu an geldiğimiz nokta ise, deniz suyu arıtma işleminin maliyetlerini şebeke suyu maliyetlerine kadar düşürdüğümüzdür.


Deniz Suyu Arıtma Cihazları

deniz suyu arıtma sistemi elisa gemisi

Şu anki gelinen son teknoloji ile artık damıtma ve benzeri yöntemlere göre çok daha düşük maliyetlerle, çok daha iyi kalitede ve basitçe Reverse Osmosis yöntemi ile denizden suyu saflaştırmak mümkün olmaktadır. Firmamız ARITIMSAN 90' lı yılların başından itibaren gelişen teknolojiyi yakından takip etmekte ve uygulamaktadır.


Yurt dışı membran ve teknoloji üreticilerinden, yerinde alınan teknik eğitimler, ARITIMSAN mühendislik grubunun başarılı projeleri ile uygulama alanı bulmuştur. Lokal bazda (yat-motoryat-gemi-tüm deniz araçları-ev) deniz suyu arıtma uniteleri için ise; Watermaker katalog sayfamızı ziyaret edebilir, ön teknik bilgi alabilirsiniz.

deniz suyu arıtma cihazı

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.