Su Yumuşatma cihazlarında suyun sertliğini almak için kullanılan mineraldir. Katyonik reçine suya sodyum iyonu vererek sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını tutar. Buna iyon değişimi denir. Katyonik reçineler su yumuşatma yöntemleri arasında en başta gelir. Sert su olarak bilinen sular reçineden geçirilerek su yumuşatma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Reçine, kalsiyum ve magnezyum iyonlarını kendi bünyesinde tuttuğu için bir süre sonra doyuma ulaşır.


Doyuma ulaştıktan sonra su yumuşatma işlemini yapamaz duruma gelir. Bunun için Reçinenin rejenere edilmesi gerekir. Bu rejenerasyon işleminde tuz kullanılır. Tuzlu su ile yapılan bu işlemde, reçine tamamen yenilenir. Reçine ömürleri reçinenin kalitesine ve reçine çeşitlerine bağlı olarak, değişiklik gösterip iyi kalitede reçinede 10 yılı bulur. Firmamızda kullandığımız reçineler tamamen FOOD-GRADE olup tüm kalite sertifikaları bulunmaktadır. 

reçine

Su yumuşatma reçinelerimizin üstün özellikleri

Reçineler geniş çalışma aralığında yüksek iyon değişim kapasitesine sahiptir. Reçinelerimizin akışkan granül yapısı ile tanka kolay dolum yapılır. Reçineler mekanik aşınmaya karşı uzun süreli dayanım gösterir. Reçinelerimiz homojen tanecik büyüklüğüne sahiptir. Reçine uzun hizmet ömrü ile varlığını bile unutturur.

Kullanım Alanları

Su yumuşatma
Su saflaştırma - deyonize

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.