Tandem su yumuşatma sistemleri 24 saat kesintisiz su tüketen endüstriler ve çok yüksek sertlik değerine sahip suların sertliğinin giderilmesinde son derece uygun ve ekonomik sistemlerdir. Tandem yumuşatma sistemlerinde kullanılan tüm kontrol valfleri servis , rejenerasyon ve ters yıkama işlemlerini otomatik olarak yapar. 

Sistemi oluşturan kuvartz, divinil benzen bazlı reçine ve lineer elyaf takviyeli Tandem su yumuşatma üniteleri epoxy kaplı polietilen tank dünya gıda normlarına uygundur. Taşmaya karşı şamandıra korumalı polietilen tuz tankı sisteme dahildir. Rejenerant madde olarak tuz kullanılmaktadır.

Tuzlu su çözeltisi için gerekli su her rejenerasyondan sonra kontrol valfi tarafından tuz tankına doldurulur. Tandem yumuşatma sistemleri kapasiteye göre çalışan valf sisteminden gelen sinyallerle yönetilir.

Yumuşatma tanklarından biri ters yıkama yaparken diğeri yumuşatma işlemine devam eder bu şekilde yumuşatma işlemi kesintisiz gerçekleşir. 

Online broşür-katalog istekleriniz için; Su Yumuşatma Katalog sayfamızı ziyaret ederek, ön teknik bilgilere online olarak ulaşabilirsiniz.

 tandem su yumusatma

Timer kontrol 

Zamansal periyod olarak haftanın istenilen gününde, istenilen saatinde herhangi bir müdahalede bulunmaksızın otomatik olarak rejenerasyon işlemini gerçekleştirir.

Volümetrik kontrol 

Geçen suyun miktarını, cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış veya set edilmiş rejenerasyon miktarına geldiğinde otomatik olarak üniteyi rejenerasyona tabi tutar.

Bu tip kontrol valfleri özellikle dublex (tandem) yani iki tanktan oluşan sistemlerde kullanılması çok daha uygun olmaktadır. Endüstriyel işletmelerde kullanımı çok daha yaygın olan bu tip üniteler, kesintisiz yumuşak su sağlamaktadır.

Sertlik ölçümlü kontrol

Bir santral pano yardımıyla kontrol edilen bu tip su yumuşatma cihazları, sürekli su sertlik değeri ölçümünü yaparak daha önceden set edilmiş programa bağlı olarak istenilen sertlik değerini aştığında üniteyi otomatik olarak rejenerasyona tabi tutar. 

Su yumuşatma ünitelerinin rejenerasyonu tuz kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık tuz tüketimleri, her 1 litre reçine için 0.2 kg tuz sarfiyatı olmaktadır. Cihaza zarar vermemesi için rafine edilmiş tablet tuz ile rejenere edilmesinde büyük yarar vardır.

Su yumuşatma cihazlarını uygulamadan önce proje safhasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, suyun iletkenliğinin reçine üreticilerinin belirlediği limitlerin sınırlarını aşmaması gerektiği bilinmelidir.

su yumusatma görsel

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.