ARITIMSAN UF ultrafiltrasyon modülleri, 0,01 mikron por çapına sahip membran yapısı ile kimyasal kullanımına gerek kalmadan bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmalar için tam bir bariyer görevi görür. Yani bu por çapından büyük tüm partikülleri geri çevirerek; 0,1 NTU ‘dan daha düşük bulanıklık değeri ve organik madde gideriminde mükemmel bir filtrasyon yeteneği gösterir. 


Bilindiği gibi içme sularında meydana gelen mikrobiyolojik kirliliklerin gideriminde en çok uygulanan yöntemlerinden biri suya klor dozajı yapmaktadır. Bu mikroorganizmaların giderimi üzerine etkisi oldukça fazla olmakla beraber %100 değildir, bazı sporlu mikroorganizmalar gibi dezenfektanlara mukavemet edebilen organizmalar ancak Ultrafiltrasyon membranları ile tutulabilmektedir. 


Bu da demektir ki Ultrafiltrasyon sistemlerinde kullandığımız membranların por çapları mikroorganizmaların çaplarından küçük olduğu için % 100 güvenle sudan arıtımını sağlamış oluruz.

ultrafiltrasyon uygulamaları

Bunun dışında suda bulunan organik maddeler ile klor bileşiklerinin, THM’ (trihalometan) ler oluşturduğu ve bu THM’ lerin insan bünyesi üzerine toksik etkisi geri dönülemez rahatsızlıklara neden olduğu bilinmektedir. Bu anlamda ultrafiltrasyonun suya herhangi bir katkı maddesi vermemesi, artık ürün bırakmaması, istenmeyen oksidatif maddeleri üretmemiş olması en önemli avantajlarıdır.


ARITIMSAN'IN UF ultrafiltrasyon modülleri,yüzeysel suların mükemmel filtrasyonunun yanında ,konvansiyonel biyolojik ve kimyasal arıtma çıkış sularının ,ters osmoz sistemlerine beslenebilmesine olanak sağlamakta ve atıksu geri kazanım projelerinde önemli yer tutmakta ve deniz suyu osmoz sistemlerinin ön arıtımında oldukça fazla kulanılmaktadır.

ultrafiltrasyon

Ultrafiltrasyon Sistemi Nedir

Ultrafiltrasyon  Deniz suyu arıtımı, gıda sektörü ve meşrubat prosesleri, doğal içme suyu hazırlama fabrikaları, bakteri alımı ve suyun dolaylı dezenfeksiyonu ve birçok özel proses de başarı ile kullanılmaktadır. Atık suların geri kazanımları için özel dizaynlar ve MBR kökenli, suyun tekrar geri kazanılmasına yönelik proseslerde sistemlerin can damarını oluşturmaktadır.

ultrafiltrasyon modulü
 

UF kurulacak sistemdeki prosesin özellikleri gereği UF cihazının membran tipi seçimini ve dizayn parametrelerini, dünya üzerindeki 4 ayrı UF membranı üreticisinden aldığı eğitim, sertifika, dizayn programları ve yetki ile seçmektedir. Bilgisayar ortamında gerekli simülasyonlar ile gerçekleştirmekte ve gerekli tüm ekipmanları proje bazında direkt yurt dışı üreticilerinden ithal etmektedir.


Gerekli eğitimi menşeinde yurt dışında almış ve tecrübesi ile pekiştirmiş teknik ekibi sayesinde firmamız , gerek seçtiği dizayn parametreleri gerekse proses detay hesaplamalarında titizlikle en doğru seçimi yurt dışı onaylı olarak müşterilerine sunabilmektedir.

ultrafiltrasyon

Ultrafiltrasyon Su Arıtma Yöntemi

ARITIMSAN teknolojisi  sistem besleme pompası, ayırıcı, UF modülleri, ürün/geri yıkama tankı ve geri yıkama pompasından oluşur. Besleme suyu kalitesine göre hatta koagülasyon sistemi ve geri yıkama için dozlama sistemi eklenebilir. Besleme suyu karakteristiğine göre dezenfeksiyon ( NaOCL ), kostik ( NaOH ) ve asit ( HCL, H2SO4 ) geri yıkama dozlama sistemleri kullanılabilir.


Besleme suyu Ultrafiltrasyon modülüne pompa yardımıyla beslenir. Su modüllere girmeden önce kaba partiküllerin modüle girmesini engellemek için ayırıcı filtreden geçer. Bazı su tiplerinde filtreleme performansını ve geri yıkama verimini arttırmak için hat üstüne koagülant dozaj pompası yerleştirilebilir.

Hemen Şimdi Arayın

Uzman mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz, haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürekli hizmet veriyor. Su arıtımı ile ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt alın. Nerede olursanız olun günün her saati tüm iletişim kanallarımız sürekli açık.

.